YIALADRI

Yialadri jsou prastarým národem, který okolí Nescory obývá již velmi dlouho. I přes svoji dlouhou přítomnost je ale stále obestřen mnoha tajemstvími, která způsobuje jejich odloučený způsob života v hlubinách moří a oceánů.

I přesto se ale někteří yialadri mohou objevit v hlubších nezamrzlých jezerech, pokud poruší zákony svého národa a dostane se jim vyhoštění... Jsou totiž velice hrdí až pyšní a jejich společnost je svázána mnohými pravidly.

Vyznačují se především svým spřízněním s vodním prostředím - souš je pro ně poměrně nebezpečným místem, jelikož ne každý z nich má dostatek sil na to se adaptovat.

Mezi jejich nejvýraznější charakteristické rysy patří především jejich ocas. Díky svému původu a způsobu života mají místo nohou ploutev/ploutve, díky kterým se mohou snáze pohybovat ve vodě. Při přechodu na souš mohou ocas vyměnit za nohy.

Barva kůže i šupinek na ocasu (popřípadě drobnějších na částech tvářích a ramenou) se může lišit, jejich barevná škála je v tomto ohledu velice široká a mnoho vodních doslova hýří barvami, zatímco jiní jsou poměrně nevýrazní. Různé odstíny mají různé původy, většina ale působí jako možné krytí, protože yialadri nejsou příliš zdatní v boji - a to ani ve svém domovském prostředí.

Oproti lidem mají o něco větší oči, stejně jako silnější zrak. Dokáží vidět nejen při špatném světle, ale částečně i ve tmě - což jim umožňuje bez problému se potápět do větších hlubin, aniž by měli potíže s viditelností.

Díky svým schopnostem jsou ve vodě téměř ve výhradním bezpečí, protože je většina z nich schopná manipulovat vodou. Mají také poměrně dobré předpoklady pro magii, ačkoliv podobně jako u jiných ras záleží na konkrétním jedinci.

Jejich domovinou je voda, ať už slaná nebo sladká. Drtivá většina jejich druhu je navyklá pouze na moře a oceány, takže by jim pobyt ve sladké vodě dělal potíže, ale nejhůře na tom bývají přímo na souši. Tam jsou fyzicky oslabení a pokud nedodržují potřebnou hydrataci (pití, plavání) tak se jejich slábnutí jenom zesiluje. Dle síly konkrétního jedince se výdrž bez vody a celkově na souši liší, setrvat na souši po delší dobu - nebo natrvalo - dokáže jen málokdo, jelikož taková věc vyžaduje budování imunity a určitou statnost.

Pokud by se některý z vodních zůstal na pevnině příliš dlouho, jeho tělo by začalo bez vody odumírat a nakonec by dočista uschlo, nezanechávajíc ani pozůstatky.

Nejsou úplně bojeschopní. Většina z nich nikdy nedržela v ruce zbraň jako takovou, ani v pěstním souboji by nejspíš úplně neobstáli. Málokdo z nich dokáže bojovat v pravém slova smyslu, většina spoléhá výhradně na útěk nebo na magii. I přesto existují určité výjimky, ale obecně platí, že vodní neoplývají zrovna dvakrát velkou fyzickou silou.

Jejich dalšími slabinami jsou oheň a tuhý mráz. Zatímco rody žijící na severu jsou na větší chlad zvyklí a dokázali by se nejspíše adaptovat, drtivá většina by mráz dlouhodobě neunesla. Dost podobné je to s ohněm a žárem, který je zraňuje ještě více. Vodní nejsou schopní sedět ani vedle menšího ohně, aniž by se na nich nezačala podepisovat narůstající slabost, takže se ohni vyhýbají jako čert kříži.

Kterak s nikým nepřicházejí do přímého kontaktu, což je staví do celkem neutrální pozice vůči téměř všem... Jsou poměrně nepřátelští. S vílami mají vztah, který by se dal popsat jako dětské nepřátelství. Nejdou si sice po krku, ale chovají proti nim velice silné předsudky, třebaže obě rasy pocházejí ze stejného druhu a jsou si poměrně podobní. Podobný vztah mají i k elfům. K lidem chovají určitou formu nenávisti, protože jsou si v určitých věcech velice podobní. Stejně jako oni si nárokují vodu v okolí Nescory a to je staví do pozice, kdy jsou lidé jejich zatím neoficiální nepřátelé. S draky díky způsobu života obou stran prakticky nepřicházejí do kontaktu. To je nejspíše nejlepší, jelikož by draci jinak představovali jejich největší možnou hrozbu díky svojí schopnosti dštít oheň, který je pro ně smrtelně nebezpečný

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky